IPL

Přístroj IPL se kterým provádíme ošetření v našem studiu, je novou generací IPL systémů. Tento přístroj se řadí díky své technologické vyspělosti k těm nejlepším, které můžete v současné době v kosmetických salónech najít. Díky svému dokonalému chladícímu systému (až -4°C) se stává ošetření na tomto přístroji téměř bezbolestnou procedurou. Naše IPL je vybaveno velkou hlavicí s velkou pracovní plochou, proto je ošetření rychlejší než u běžné konkurence a tím také ceny ošetření v našem studiu patří k nejlepším v rámci celé ČR.


Nabízíme následující IPL ošetření:

Fotoepilace  (odstranění chloupků)

Fotorejuvenace (omlazování pleti)

Odstranění pigmentových skvrn

Odstraňování rozšířených žilek

Rosacea - zlepšení stavu

Léčbu  akné

Prostřednictvím světelné hlavice jsou dávkovány světelné pulzy ke kořínku chloupku, přes pigment (melanin) obsažený v chloupku. Tuto proceduru je nutné provádět v období, kdy jsou chloupky v růstové fázi, jen tehdy mohou být zničeny. Ne vždy jsou všechny chloupky v růstové fázi, některé bývají ve fázi klidové a proto je nutné ošetření opakovat, aby byly všechny zničeny.

Záblesky IPL se dostávají ke kořínku přes pigment obsažený v chloupku, proto lidé se světlou pletí a tmavými chloupky jsou pro techniku IPL nejideálnější. Ošetření je náročnější pro klienty s chmýřovitým ochlupením, nebo bílými či šedými chlupy a tmavou pletí.

Dva dny před ošetřením je nutné si chloupky oholit. Aby jste dosáhli co nejlepšího výsledku, tak se 2 týdny před ošetřením neopalujte, ani nepoužívejte solárium. Také po ošetření se nedoporučuje 2 týdny opalovat. Po zákroku může být pokožka narůžovělá a citlivá. Vyjímečně se může stát, že dojde k dočasné změně pigmentu, ale tento problém časem sám odezní. Po ošetření můžete ihned provozovat veškeré běžné aktivity. U této procedury doporučujeme 4 - 8 ošetření v intervalech tři až šest týdnů, počet ošetření je závislý na barvě chloupků a na barvě kůže.

Fotorejuvenace (omlazování pleti)

Je prokázáno, že IPL záření má vliv na produkci kolagenu a prokrvování kůže a tím má účinek její strukturu. Během této procedury docílíme k znatelného úbytku, nebo i úplného vyhlazení vrásek. Díky tomu váš obličej zjemní a dostane mladistvější vzhled. Ošetření se provádí na obličeji, krku, dekoltu a pažích. U této procedury doporučujeme 5 - 8 ošetření v intervalech jeden až tři týdny.

Odstranění pigmentových skvrn

Teplo způsobí, že v lézi se pigment srazí, případně vybledne, nebo se odloupne. V některých případech může po prvním a druhém ošetření i ztmavnout. U této procedury doporučujeme 5 - 8 ošetření v intervalech jeden až tři týdny dokud sražený pigment neodejde lynfatickým systémem.

Odstraňování rozšířených žilek

Světlo vybraného světelného spektra je absorbováno hemoglobinem v cévách a měněno na teplo. Teplo způsobí, že se hemoglobin v lézi srazí a vybledne, nebo se opět odloupne při přirozené výměně kůže.

U této procedury doporučujeme 5 - 8 ošetření v intervalech jeden až dva týdny.

Odstranění akné

Pomocí IPL jsme schopni zničit baktérie způsobující akné a pokožka je pak stimulována k normální tvorbě mazu. V průběhu ošetření dojde ke zlepšení struktury kolagenu a akné pak vymizí a jizvičky vyblednou. U této procedury doporučujeme 5 - 8 ošetření v intervalech jeden až dva týdny.

Kontraindikace:

Zánětlivá dermatitida, kožní infekce, porucha imunitního systému, dřívější tvorba keloidů, těhotenství, rakovina kůže, poruchy krvácivosti, fotodermatóza, herpes simplex, užívání léků, které zvyšují citlivost na světlo, silná hormonální porucha, léčba celulitidy silnými přípravky - odstup několik týdnů, pokožka spálená sluncem, psychologicky nemocní pacienti nebo pacienti s vysokými očekáváními.